in

Yerli mobil oyun girişimi Studio Billion, Seri A öncesi köprü yatırım turunu başarıyla tamamladı!

Studio Billion
Studio Billion

Studio Billion gerçekleştirdiği Seri A öncesi köprü turunda B4YO Capital, WePlay Ventures ve Lima Ventures’dan yatırım alarak büyüme yolunda önemli bir adım attı.

Studio Billion Nedir?

Studio Billion, Ümit Aparı, Ömer Aslan ve Eşref Bektaş tarafından kurulmuş olan bir mobil oyun şirketidir.

Studio Billion Hikaye
Hikaye

Kurulduğu yıldan itibaren başarı odaklı bir yaklaşımla hareket eden girişim, mobil platformlara yüzlerce oyun geliştirerek global oyun yayıncılarıyla işbirliği yapmış ve bu oyunlar milyonlarca kez indirildi.

Tohum Yatırımı Almayı Nasıl Başardılar?

Şirketin ilk oyunu olan Spin Warriors, Amerika’da milyonlarca oyuncuya ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Bu başarı, şirketin gelişimini hızlandırmış ve mevcut yatırımcılardan tohum yatırımı almalarını sağladı. Daha sonra geliştirdikleri Construction Simulator 3D ve HR Master gibi oyunlarla başarılarına devam etti.

Yatırımı Nereye Kullanacaklar?

Studio Billion’ın yeni projesi Rumble Suits, artırılmış gerçeklik teknolojisi (AR) ile geliştirilmiş bir çok oyunculu aksiyon RPG oyunudur. Şirket, bu oyunun geliştirme süreçlerini hızlandırmak için aldığı yatırımı kullanacak ve oyunu 2023 yılının son çeyreğinde oyuncularla buluşturmayı planlıyor. Rumble Suits için kapalı beta süreci de 2023 yılının sonuna doğru başlayacak. Oyunculara gerçekçi bir oyun deneyimi sunmayı hedefleyen Studio Billion, oyunun mobil platformlarla birlikte Apple Vision Pro ve Meta Quest Pro gibi AR Gözlüklerinde de oynanmasını hedefliyor.

Studio Billion Oyunlar
Oyunlar

Yatırım sonrasında girişim, 15 kişilik ekibini daha da genişleterek Rumble Suits’in başarılı bir şekilde tamamlanması için ekibini 25 kişiye çıkarmayı hedefliyor. Şirket, 2023 yılının sonuna kadar tamamlamayı planladığı ana yatırım turuna hazırlanırken, bu yatırımın büyük bir kısmını oyunu pazarlamak için kullanmayı planlıyor.

Studio Billion ekibi, yatırım süreci hakkında verdiği demeçte, başarı odaklı yolculuklarında alanında uzman yatırımcıların desteğini aldıkları için mutluluk duyduklarını ifade etti.

Studio Billion, WePlay Ventures, B4YO ve Lima Ventures gibi güçlü yatırımcıların desteğiyle AR Gözlük alanında öncü bir konuma gelmeyi ve “Başarılı ve Eğlenceli XR (Extended Reality) Oyunlar Geliştirme” hedefine ulaşmayı hedefliyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Disprz

Öğrenme ve beceri platformu Disprz, 30 milyon dolar yatırım topladığını açıkladı!

CODE360

CODE360, Alesta Yatırım’dan 23,7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı!