in

Yapay zeka teknolojilerine odaklanan yerli girişim Syntonym, 900 bin dolar yatırım aldı

Syntonym
Syntonym

2021 yılının Ağustos ayında veri anonimizasyonu teknolojisi geliştiren yerli girişim Syntonym‘un 390 bin dolarlık tohum yatırım almıştı. Aradan geçen iki yılın ardından Syntonym, yeni bir yatırım turu ile gündeme geldi.

Syntonym, verdiği bilgilere göre, erken aşama girişimlere yatırım yapma amacıyla kurulan Simya VC liderliğinde gerçekleştirilen tohum yatırım turunda 900 bin dolarlık yatırım aldı. Bu yatırım turuna, Simya VC’nin öncülüğünde, Türkiye Kalkınma Fonu ve ODTÜ Teknokent işbirliğiyle kurulan INVEST 101, APY Ventures ve TT Ventures GSYF de katıldı.

Syntonym nedir?

Şirket, aldığı yeni yatırımı ABD, Avrupa ve İngiltere pazarlarında büyümek için kullanma planları yapıyor. Kurucu Batuhan Özcan liderliğinde hayata geçirilen şirket, kişisel veri içeren görsel veri setlerinin yapay zeka eğitimlerinde ve veri analizlerinde kullanımını regülasyonlar nedeniyle sınırlayan soruna bir çözüm sunmayı amaçlıyor.

Ne yapıyorlar?

Güvenli ve gerçek zamanlı olarak anonim yüzler oluşturan şirket, bireylerin gizliliğini koruma amacıyla özel bir çözüm sunuyor. Girişim, Simya VC’nin iş ortaklarından biri olan hızlandırma programı Alchemist Accelerator ile işbirliği yaparak global müşteri tabanını genişletmeyi hedefliyor.

Şirketin CEO’su Batuhan Özcan, aldıkları yatırım ile ABD, Avrupa ve İngiltere pazarlarında büyümeyi amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, Alchemist Accelerator mentorlarının desteğiyle global müşteri edinimi için stratejiler oluşturduklarını da ekledi.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Craftgate

Craftgate, yeni turda Hepsiburada ve D4 Ventures’tan 1 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Kazayaptim

Kazayaptim, ilk turda Colendi ve One Tech Ventures liderliğinde 200 bin dolar yatırım aldığını açıkladı!