in

Yazılım geliştirme odaklı yapay zeka platformu Tabnine, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Tabnine
Tabnine

Tabnine, yapay zeka destekli bir kod yazma asistanı girişimi olarak, önemli bir finansal başarıya imza attı.

Telstra Ventures öncülüğünde gerçekleştirilen B serisi yatırım turunda, Tabnine 25 milyon dolarlık bir fon” sağladı.

Bu tur, girişimin teknolojik altyapısını ve pazar konumunu güçlendirme fırsatı olarak öne çıkıyor. Katılımcı yatırımcılar arasında Atlassian Ventures, Elaia ve diğer bazı önde gelen firmaların yanı sıra girişimin mevcut destekçileri de yer aldı.

Bu yatırım turu, girişimin toplam yatırımını 57 milyon dolara çıkardı ve şirketin yapay zeka tabanlı yazılım geliştirme teknolojisini genişletme, küresel büyüme ve satışları artırma hedeflerine ulaşmasını sağlayacak. Şirket, bu yeni kaynak ile çalışan sayısını yıl sonuna kadar 150’ye çıkarmayı planlıyor.

Tabnine nedir?

Tabnine, Dror Weiss ve Eran Yahav tarafından 2012’de kuruldu ve o zamandan bu yana, geliştiricilerin daha verimli ve kaliteli kod yazmalarına olanak tanıyan yapay zeka destekli bir asistan olarak hizmet veriyor.

Sunduğu akıllı çözümlerle, GitHub Copilot ve Amazon CodeWhisperer gibi büyük rakiplerle rekabet ediyor. Bu yatırımlar, girişimin sektördeki konumunu güçlendirmesi ve geliştirici topluluğuna daha geniş çapta hizmet sunması için kritik öneme sahip.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Cast AI

Bulut harcamalarına odaklanan Cast AI, 35 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Gerçek girişimciler girişimciliği nasıl tanımlar?

Gerçek Girişimciler Girişimciliği Nasıl Tanımlar?