in

Sağlık teknolojileri girişimi Teale, 11 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Teale
Teale

Sağlık teknolojileri girişimi Teale, A serisi yatırım turunda 11 milyon dolarlık yatırım topladığını duyurdu!

A serisi yatırım turuna Alter Equity ve Bpifrance’in Digital Venture fonu öncülük etti. Diğer yatırımcılar arasında Isai ve Evolem de bulunuyor.

Teale nedir?

Teale, 2021 yılında kurulmuş bir sağlık teknolojileri şirketidir. Hem çalışanların zihinsel sağlığını desteklemek hem de insan kaynakları yöneticilerine izleme ve analiz imkanı sunmak amacıyla hizmet veriyor.

Fransa merkezli girişim, kurucuları Geoffroy Verzat, Gilles Rasigade, Julia Néel Biz ve Nicolas Merlaud tarafından yönetiliyor. Teale, bireylerin zihinsel sağlığını iyileştirmeye ek olarak işverenlere de sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturma konusunda yardımcı oluyor.

Platforma kaydolan kullanıcılar, öncelikle zihinsel sağlıklarını değerlendiren bir anket dolduruyorlar. Ardından girişim, kullanıcının durumuna uygun içerikler sunuyor ve gerektiğinde psikiyatrist veya psikolog randevularını ayarlamalarına yardımcı oluyor.

Teale ne sunuyor?

Girişim, 2021 yılında faaliyete geçti ve şirket içi insan kaynakları yöneticilerine, organizasyon içindeki zihinsel sağlık durumunu anlama ve değerlendirme imkanı sunuyor. İK ekipleri, platform üzerinden girişimin aktif kullanımını takip edebilir ve çalışanların genel zihinsel sağlık durumunu izleyebilir. Bu sayede İK yöneticileri, iş yükünü, yönetimi ve dengeyi daha iyi anlayarak daha sağlıklı bir iş ortamı oluşturabilirler.

Girişimin hizmetleri, zihinsel sağlık sorunlarının normal ve doğal bir konu olduğu fikrini desteklerken aynı zamanda bireylerin erken aşamada sorunlarını tanımlamalarına yardımcı olur. İşverenler içinse çalışanların zihinsel sağlığını desteklemek, verimliliği artırmada etkili bir rol oynar.

Şu an itibarıyla girişimin hizmetlerinden 100’den fazla şirket faydalanıyor. Sanofi, SNCF, Cartier, EY gibi tanınmış firmalar da bu kullanıcılar arasındadır. Teale, gelecekte diğer ülkelere açılma planları yapıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Apollo.io

Apollo.io, 100 milyon dolar yatırım ile 1.6 milyar dolar değerlemeye ulaştı!

One Percent

Yerli oyun stüdyosu One Percent, 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını açıkladı!