in ,

Teknofest, Hayalleri Girişimlere Dönüştürüyor!

Teknofest, Girişim Yarışması ile Geleceğin Projelerine Destek Veriyor!

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest, heyecanla devam ediyor. Bu yıl Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek olan festival, Girişim Yarışması modeli ile dikkatleri üzerine çekiyor. 10 farklı tema altında düzenlenen yarışmada, projeler girişime dönüştürülerek Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlanacak.

Teknofest Girişim Yarışması’na, 2018 ile 2023 yılları arasında Teknofest bünyesinde düzenlenen yarışmalara katılan lise, üniversite ve üzeri seviyedeki takımlar katılabilecek. Eğitim, sağlık, ulaşım, tarım, haberleşme, turizm, çevre, enerji, uzay, havacılık, savunma, afet yönetimi ve engelsiz yaşam gibi 10 farklı tema altında projeler değerlendirilecek.

Yarışmada, Ön Kuluçka ve Hızlandırma olmak üzere iki aşama bulunuyor. Ön Kuluçka kategorisinde, girişim fikri olan veya ürününü geliştiren takımlar değerlendirilecek. Kuruluş aşamasında olmak veya şirketleşmiş olmak şartı aranmayacak. Hızlandırma aşamasında ise projelerini test edilebilir bir ürüne dönüştüren ve şirket kuran takımlar sunumlarıyla değerlendirilecek.

Teknofest projeleri girişime dönüşüyor! Son başvuru tarihi: 10 Temmuz

Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayarak bir araya getiren Teknofest’te, Girişim Yarışması modeli ile 10 farklı temada yarışma sonrası girişime dönüştürülmek istenen projelerin gelişimine tanıklık edilecek.

Teknofest’in amacı, yarışmacıları girişim ekosistemine dahil ederek teknoloji projelerini ticarileştirme ve topluma kazandırma sürecinde desteklemek. Bu kapsamda yarışmada toplamda 7 milyon TL’nin üzerinde ödül verilecek.

Teknofest, geleceğin teknolojilerine dönüşen projelerin gelişimine tanıklık ederek, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamayı hedefliyor.

tekno

Teknofest Girişim Yarışması temaları

  • Eğitim Teknolojileri
  • Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri
  • Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri
  • Tarım Teknolojileri
  • Haberleşme ve İletişim Teknolojileri
  • Turizm Teknolojileri
  • Çevre, Enerji ve İklim Teknolojileri
  • Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri
  • Afet Yönetim Teknolojileri
  • Engelsiz Yaşam Teknolojileri

Not: Başvurular 10 Temmuz itibari ile sona erecek.

Ne düşünüyorsunuz?

Haziran Ayında ChatGPT, Kullanıcı Sayısında İlk Kez Bir Düşüş Yaşadı.

Apple’dan Şok Edici Bir Reklam Sloganı: Teknolojiye Olan Bağlılığın Sınırlarını Zorla!