in ,

Threads Yeni Bir Rekor Kırıyor: 10 Milyon Kullanıcı İle Öncü Konumda!

Mark Zuckerberg tarafından Twitter’a rakip olarak piyasaya sürülen Threads uygulaması, hızla büyümeye devam ediyor. Yeni bir rekor kırarak sadece yedi saat içinde 10 Milyon yeni kullanıcı kazandı. Uygulama, 100’den fazla ülkede kullanıma sunulduktan sonra ilk iki saat içinde 2 milyon kullanıcıyı geride bırakmıştı. Threads, Zuckerberg’in sosyal medya platformu için büyük bir başarı elde etti.

Threads’e yoğun ilgi: Kullanıcı sayısı 10 milyonu aştı

Bildiğiniz üzere Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkileyen kısıtlamalar nedeniyle son dönemde önemli eleştiriler aldı. Bu bağlamda Instagram entegrasyonu ile dikkat çeken Threads, çıkışından bu yana yoğun bir ilgi görmeye devam ediyor.

Daha önce Meta CEO’su Mark Zuckerberg,  App Store’da indirilmeye açıldıktan iki saat sonra Threads’e iki milyon kullanıcının kayıt olduğunu duyurmuştu. Yeni açıklama ise, bu sayının daha da katlanacağına işaret ediyor.

twitter

Threads için Twitter gibi kullanıcıların mikroblog yazılar paylaşabildiği bir platform diyebiliriz. Bu bağlamda yeni platform, tıpkı Twitter’ın eski halinde olduğu gibi 500 karakter sınırına sahip. Ayrıca Twitter’daki tweet atma, retweet, beğenme ve etiketleme özelliklerinin hepsi bu uygulamada da yer alıyor. Bu gönderiler ise, link, fotoğraf ve 5 dakikaya kadar uzunlukta video içerebiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Heyecan Verici Bir Yolculuk: Startup Kurmanın Temelleri

MotionWorks, APY Ventures’tan 300 Bin Dolar Yatırım Aldı.