in ,

Twitter’a Rakip Olan Threads Uygulamasının Kullanımı Ve Merak Edilenler

Instagram’ın metin tabanlı uygulaması Threads bugün kullanıma açıldı. Threads ile ilgili merak edilen soruları ve bu soruların cevaplarını sizler için toparladık.

Öncelikle nedir! Threads’i hiç bilmeyenler için uygulamanın ne olduğundan bahsedelim.Threads, Instagram tarafından geliştirilen bir uygulamadır ve Instagram kullanıcılarının daha özel bir şekilde iletişim kurmalarını sağlar. Uygulama, kullanıcılara ileti dizileri gönderme, başkalarına yanıt verme ve ilgi duydukları profilleri takip etme imkanı sunar. İçerikler metin parçaları, bağlantılar, fotoğraflar, videolar veya bunların bir kombinasyonu olabilir. Threads, Instagram hesabınızla bağlantılı çalışır ve arkadaşlarınızla daha özel, odaklı bir iletişim sağlar. Bu sayede, belirli bir grup insanla daha yoğun ve anlamlı bir etkileşim içinde olabilirsiniz.

Threads’te nasıl profil oluşturulur?

Threads’te bir profil oluşturmak için Instagram hesabınızla oturum açmanız gerekir. Threads’in Android veya iOS uygulamasını yükledikten sonra “Instagram ile giriş yap” seçeneğine tıklamanız yeterli. 

Threads profilimi nasıl düzenlerim?

Profil sayfanızı açtıktan sonra karşınızda “Profili düzenle” kısmı çıkacak. Buradan isim değiştirebilir, biyografi ve bağlantı ekleyebilirsiniz. İsterseniz fotoğrafınızı da değiştirebilirsiniz.

Instagram’daki arkadaşlarımı Threads’te nasıl takip edebilirim?

Bunun için yine profile giriş yapmak ve sağ üst köşedeki iki çizgiye tıklamak gerekiyor. Bu menüden uygulamaya dair birçok değişiklik yapabiliyor; aynı zamanda arkadaşlarınızı davet edip takip edebiliyorsunuz.

Threads profilimdeki değişikler Instagram profilimi etkiler mi?

Hayır, Threads’te yapılan biyografi, fotoğraf gibi değişiklikler Instagram profilinizde bir değişikliğe neden olmaz. İki uygulama birbirine entegre olsa bile bağımsız uygulamalar

Threads’te nasıl içerik oluşturabilirim?

Bunun için uygulamada altta, en ortada bulunan kısma tıklamanız yeterli. Buradan dilediğinizi yazabiliyor, yazdığınız içeriği görsel olarak destekleyebiliyorsunuz.

Threads gönderileri en fazla kaç karakterden oluşabilir?

Gönderiler, maksimum 500 karaktere sahip olabilir. Bu gönderiler link, fotoğraf ve 5 dakikaya kadar uzunlukta video içerebilir.

Birden fazla Instagram hesabı için Threads kullanımı

Sahip olduğunuz her Instagram hesabı için Threads’te bir profil oluşturabilirsiniz. Ancak birden fazla Threads profili eklediğinizde, bunlar arasında geçiş yapmak için oturumu kapatmanız gerekir.

Başkalarının Threads’te benden bahsetmesini engelleyebilir miyim?

Bahsetme ayarlarınızı değiştirerek kimlerin sizden bahsedebileceğini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kitlede olmayan biri sizden bahsetmeye çalışırsa, herkesin bahsetmesine izin vermediğinizi göreceklerdir. Bunun için Gizlilik ayarlarına gidip, Bahsetmeler butonuna tıklamak yeterli.

Kişileri sessize alabilir miyim?

Evet. Birini kısıtladığınızda, içeriğinizi beğenmesi, yanıtlaması, yeniden yayınlaması veya alıntı yapması da dahil olmak üzere, o kişi hakkında artık herhangi bir bildirim almazsınız. Takip etmeseniz bile Threads’teki herhangi bir profili kısıtlayabilirsiniz ve o kişiye bunun için bildirim gitmez.

Beğeni sayısını gizleyebilir miyim?

Evet. Gönderi paylaştıktan sonra beğeni sayısını gizleyebilirsiniz. Bunun için profile gidip gönderi sayısının yanındaki üç nokta işaretine tıklamak ve oradan gerekli alanı seçmek yeterli. 

Ne düşünüyorsunuz?

Windows 11’de SSD hızlarına olumsuz etki eden kritik bir sorun tespit edildi

Heyecan Verici Bir Yolculuk: Startup Kurmanın Temelleri