in

Veri görselleştirme girişimi Virtualitics, 37 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Virtualitics
Virtualitics

Veri analitiği ve yapay zeka teknolojilerine odaklanan girişim Virtualitics, yeni bir yatırım turunda “37 milyon dolar” yatırım aldığını duyurdu. Bu C serisi yatırım turu, Smith Point Capital öncülüğünde gerçekleşti.

Smith Point Capital dışında, Citi ve The Hillman Company‘nin farklı müşterileri de bu yatırım turuna katıldı. Virtualitics daha önce 2021 Nisan ayında North Sound Ventures liderliğinde 18,1 milyon dolar yatırım almıştı. Son alınan 37 milyon dolarlık yatırım ile birlikte şirketin toplam aldığı yatırım miktarı 67 milyon dolara ulaştı. Girişim, yeni çözümler sunma, iş birlikleri kurma ve ekibini genişletme amacıyla bu yeni yatırımı kullanacak.

Virtualitics Nedir?

ABD merkezli Virtualitics, 2016 yılında Ciro Donalek, George Djorgovski ve Michael Amori tarafından kuruldu ve 76 kişilik bir ekibe sahip. Girişim, şirketlerin farklı veri noktaları arasındaki ilişkileri keşfetmelerini sağlamak için 3 boyutlu görselleştirmeler, bilgi grafikleri ve yapay zeka teknolojilerini kullanıyor.

Son 12 ay içerisinde hızla büyüyen şirket, gelirlerini bir önceki yıla göre %370 oranında artırdığını da açıkladı. Girişimin sunduğu görselleştirme yetenekleri ve yapay zeka desteği, şirketlerin karar alma süreçlerine destek sağlıyor. Bunun yanı sıra kamu kuruluşları da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde aktif olarak kullanılıyor.

Özellikle ABD Savunma Bakanlığı tarafından tercih edilen Virtualitics, danışma kuruluna emekli ABD Ordusu Generali John Murray ve eski ABD Donanması Koramirali Timothy White’ı da katmıştır.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Simularge

Yerli Endüstri 4.0 girişimi Simularge, Türkiye Kalkınma Fonu’ndan 8 milyon 264 bin TL yatırım aldığını açıkladı!

Fizz

Sosyal medya platformu Fizz, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!