in

Üretimsel yapay zeka girişimi Writer, 100 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Writer
Writer

2023 yılı, üretimsel yapay zeka alanındaki yatırımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. İş dünyasına odaklanan bir üretimsel yapay zeka girişimi olan Writer, 100 milyon dolarlık B serisi yatırım turunu başarıyla tamamladığını duyurdu.

ICONIQ Growth liderliğinde gerçekleşen bu yatırım turuna, WndrCo, Balderton Capital, Insight Partners, Aspect Ventures gibi önemli yatırımcılar ve şirketin müşterileri arasında yer alan Accenture ve Vanguard da katıldı.

Girişim, bu yeni yatırım turuyla birlikte toplamda 126 milyon dolarlık yatırım çekmiş oldu. Şirketin değerlemesi ise 500 milyon dolar ile 750 milyon dolar arasında tahmin ediliyor. Elde edilen 100 milyon dolarlık yatırımın, şirketin büyük ve geniş dil modellerini geliştirmek için kullanılacağı belirtiliyor.

Writer nedir?

San Francisco merkezli bu girişim, 2020 yılında May Habib ve Waseem AlShikh tarafından kuruldu ve kurumsal şirketlere üretimsel yapay zeka teknolojisi sunuyor. Girişimin rakipleri arasında önemli girişimler olan OpenAI, Anthropic, AI21 Labs ve Mistral AI gibi firmalar bulunuyor.

Ne çözüm sunuyor?

Girişimin sunduğu çözüm, kurumsal şirketlerin üretimsel yapay zeka teknolojilerini etkin bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyor. Müşterileri, destek, operasyonlar, ürün geliştirme, satış, İnsan Kaynakları ve pazarlama gibi farklı alanlarda içerik üretimi ve öneriler sunmak için Writer’ı aktif olarak kullanıyorlar. Writer’ın müşteri portföyü arasında Intuit, UiPath, Spotify, L’Oreal, Uber ve Accenture gibi büyük markalar bulunuyor. Writer, bu yeni yatırımıyla üretimsel yapay zeka alanında daha da büyümeyi ve müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Stoik

Siber güvenlik girişimi Stoïk, 10.7 milyon dolar yatırım aldı!

Bastion

Web3 girişimi Bastion, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!