in

Yenilenmiş akıllı telefon alım satım platformu, Getmobil!

Getmobil
Getmobil

2018 yılının Kasım ayında, Mehmet Uygun ve Zeynep Uygun tarafından İstanbul’da kurulan Getmobil, ilk olarak telefon tamiri ve aksesuar satışıyla faaliyetlerine başlamıştı.

Ancak ilerleyen dönemlerde yenileme merkezi kurarak yenilenmiş akıllı telefon alım-satım pazarına giriş yaptı. Bu girişim, 120 kişilik bir ekibe sahip bir şirkettir.

Getmobil Ne Yapıyor?

Girişim, kullanılmış elektronik cihazları doğrudan kullanıcısından satın alır ve gerekli kontrollerini sağladıktan sonra garantili ve güvenli bir şekilde tekrar satışa sunar. Yenilenmiş akıllı telefonlar için 12 ay garanti de sunan platform, son 8 ay içinde 12 kat büyümüş ve bugüne kadar “20 bin adedin üzerinde yenilenmiş cihaz satışı” gerçekleştirmiştir.

Getmobil Alım Satım
Alım Satım

Alış ve Satış Süreci Nasıl İşliyor?

Şirket, satışlarını hem web sitesi hem de fiziksel mağazalar aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Şu an için Getmobil platformunda sadece yenilenmiş akıllı telefonlar bulunuyor, ancak şirketin 40’tan fazla cihaz alım-satım noktası var.

Bugüne kadar satın aldığı akıllı telefonlar için toplamda 200 milyon TL nakit ödeme gerçekleştiren girişim, anında ödeme ve omnichannel alım-satım özellikleri sayesinde rakiplerine göre avantaj sağlamayı amaçlıyor. Gelir elde etmek için yenilenmiş akıllı telefon satışlarından faydalanıyor.

Yatırımcıları Kim?

Geçtiğimiz Ağustos ayında yatırım alan şirketin yatırımcıları arasında önemli isimler ve Galata Business Angels (GBA), Nevzat Aydın, Birol Yücel, Cem Topçuoğlu, Fırat İşbecer, Ömer Aras, Umur Ozal, Ahu Serter, Ahmed Karslı, Emre Kenci, Sercan Işık, Yılmaz Yıldız ve İzzet Zakuto gibi yatırımcılar bulunuyor. Aynı zamanda Getmobil, Workup Girişimcilik Programı’nın 11. dönemine seçilen 10 girişim arasında yer aldı.

Hedefleri Ne?

Getmobil’in ana hedefi, insanların güvenli bir şekilde her türlü elektronik cihazı alıp satabileceği bir pazar yeri platformuna dönüşmek ve aylık yenileme kapasitelerini 20 bin cihaza çıkarmak ve 2 yıl içinde 100’den fazla alım-satım noktasına ulaşmaktır.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Lula

Sigorta teknolojisi girişimi Lula, 35,5 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Apollo İot

Yerli dijital enerji platformu Apollo IoT, 675 bin dolar tohum yatırım aldığını açıkladı!