in ,

Param, 2023 İkinci Çeyreğinde İşlem Hacminde %303, İşlem Adedinde İse %86 Büyüdü.

Param, Türkiye’nin önde gelen fintech girişimlerinden biri olarak, 2023 ikinci çeyreğinde hedeflerine doğru ve emin adımlar attı. ParamKart ve ParamPOS ürünleri, sektördeki liderliğini sürdürerek rekor büyüme oranlarına imza attı.

ParamKart, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %1.880’lik bir işlem adedi artışı ve %2.668’lik bir işlem hacmi artışı kaydetti. Bu dönemde en çok harcama yapılan sektörler ise Dijital Ürünler, Bakkallar ve Süpermarketler, ve Benzin ve Akaryakıt İstasyonları oldu.

İstanbulluların Tercihi ParamKart Oldu

ParamKart ile 2023 yılının ikinci çeyreğinde yapılan harcamaların büyük çoğunluğu, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi İstanbul’da gerçekleşti. Harcama oranlarında İstanbul’u sırasıyla; Ankara, Bursa, Londra ve İzmir izledi.

paramda büyüme

ParamPOS’ta Büyüme devam ediyor

ParamPOS’un yılın ikinci çeyreğindeki işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 303 artarak 27 milyar TL’ye ulaştı. POS çözümü ile yapılan işlem adedi ise yaklaşık yüzde 86 artarak 38 milyon TL’ye ulaştı.
ParamPOS aracılığıyla 2023’ün ikinci çeyreğinde yapılan işlemlerin yüzde 31’i taksitli, yüzde 69’u tek çekim olarak gerçekleşti. Ortalama sepet tutarı geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 116 büyürken, en çok harcama 10 Mayıs Çarşamba günü yapıldı. Banka kartı işlem hacmi geçtiğimiz yıla göre yüzde 377, kredi kartı işlem hacmi ise yüzde 323 arttı.

Param‘ın ikinci çeyrekteki büyüme performansı, sektördeki güçlü konumunu ve yenilikçi ürünlerinin talep görmesini yansıtıyor. Param, finansal teknolojide ileri teknolojileriyle, Türkiye ve Avrupa’da varlık göstererek yatırımlar yapmaya ve rekabet gücünü artırmaya devam ediyor. Teknoloji gücü, uzman ekibi ve yenilikçi ürünleriyle Param, gelecekte de sektördeki etkinliğini sürdürmeye odaklanıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Twitter Direkt Mesaj Ayarlarını Güncelledi

Twitter Direkt Mesaj Ayarlarını Güncelledi, Twitter Blue Olmayan Size Mesaj Gönderemeyecek!

İstanbul Merkezli Fortune Mine Games, 2 Milyon Dolar Tohum Yatırımı Aldı.