in ,

10 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Alan Yerli Türk Girişimi Plastic Move, Amerika Pazarına Açılıyor

Türk girişimi Plastic Move, Seri A öncesi turda 10 milyon dolar değerlemeyle önemli bir yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırım sayesinde, şirket Amerika pazarına açılmaya hazırlanıyor ve 2024 Şubat itibariyle Amerika’da gerçekleştireceği Seri A yatırımı için köprü turuna çıktı.

plastic move

Plastic Move, Cevizli’de yüksek teknolojiye sahip biyopolimer fabrikasını açarak yıllık 1200 ton kapasiteyle özel üretim makineler kullanarak nişasta bazlı atıklardan biyopolimer hammadde üretimine başladı. Bu ham madde sayesinde markalar, petrol bazlı plastik kullanımını %60’a kadar azaltabiliyor ve toplam karbon ayak izini %38 oranında düşürebiliyorlar. Ayrıca, Plastic Move’un hammaddesi, karbon vergisi, karbon kredisi ve yeşil mutabakatın getirdiği regülasyonlara uyum sağlayarak şirketlere rekabet avantajı sunuyor.

Plastic Move İlk Satışını Almanya’da Gerçekleştirmişti.

İlk satışını Almanya’ya gerçekleştiren Plastic Move, yıl sonuna kadar büyük markalarla iş birliği duyurmayı planlıyor. Bu gelişmelerle birlikte Plastic Move’un, sürdürülebilir ve çevreci çözümler sunan biyopolimer teknolojisi Amerika’da da etkisini artırması bekleniyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Apple, Üretimsel Yapay Zeka Chatbot’unu Test Ediyor, ChatGPT’ye Rakip Olacak.

Türkiye E-ticaret Sektöründe Dudak Uçuklatan Bir Rekor Kırdı!