in ,

Yerli Girişim SmartPulse, Yaklaşık 16 Milyon Dolar Toshiba’dan Yatırım Aldı

pulse

Kısa vadeli elektrik ticareti ve yönetimi için bulut tabanlı bir B2B hizmeti olarak karşımıza çıkan yerli SmartPulse, yatırım aldı. Edindiğimiz bilgilere göre Mayıs ayında gerçekleşen SmartPulse’ın yatırımı, teknoloji dünyasının en köklü firmaları arasında yer alan Toshiba’nın yatırım kolu Toshiba Completes Corporate Venture Capital‘dan geldi. 

SmartPulse’ın Toshiba Completes Corporate Venture Capital’dan aldığı yatırımın 1,1 milyon dolar seviyelerinde olduğunu ve yaklaşık 16 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim. Türkiye ve Birleşik Krallık merkezli bir şirket olan SmartPulse, 2018 yılında Ozan Korkmaz, Uygar Yörük, Kerem Topuz ve Önder Akar tarafından kuruldu.

Yerli Girişim Olan SmartPulse Nedir?

Temelinde yeni nesil dijital enerji yönetimi platformu olarak görev yapan SmartPulseakıllı enerji ticareti kavramına odaklanıyor. Nesnelerin interneti altyapısı ile birlikte tesisleri gerçek zamanlı olarak izleyebilen SmartPulse, tüm süreci gelişmiş bir yapay zeka teknolojisi ile de destekliyor.

Şirketin yatırımcısı konumunda yer alan Toshiba’nın enerji teknolojilerine odaklanan kolu Toshiba Energy Systems & Solutions Corporation, SmartPulse ile küresel olarak iş birliği yaparak yenilenebilir enerjinin dengesizlik riskini azaltmayı hedefliyor. Yatırım özelinde açıklamalarda bulunan Toshiba ESS CEO’su Tadasu Yotsuyanagi, SmartPulse ile çalışmaktan onur duyduklarını dile getirdi.

Elektrik ticaretini otomatikleştirmek için yenilenebilir enerji kaynakları odaklı online bir yönetim yazılımı sunan SmartPulse, şu an için sadece Türkiye’de hizmet sunuyor. SmartPulse’ın ilerleyen dönemde İspanya, Portekiz, İrlanda, Bulgaristan ve Hırvatistan‘da hizmet vermeye hazırlandığını da ekleyelim. 

Ne düşünüyorsunuz?

Twitter İçerik Üreticilere Gelir Paylaşımını Başlattı

Twitter içerik üreticilerine gelir paylaşımını test ediyor!

Google Play Games Hindistana Açılıyor

Google, Hindistan’daki Pc Kullanıcıları İçin Play Games Beta’yı Başlattı!