in

Yerli bulut mutfak girişimi Zest Cloud Kitchens, 450 bin dolar yatırım aldı!

Zest Cloud Kitchens
Zest Cloud Kitchens

Yerli bulut mutfak girişimi Zest Cloud Kitchens, tohum öncesi yatırım turunda 8 milyon dolar değerleme ile “450 bin dolar yatırım alarak” başarılı bir adım attı.

Bu turda, ismi açıklanmayan melek yatırımcıların katkılarıyla birlikte, Zest Cloud Kitchens‘a yapılan toplam yatırım miktarı 1 milyon doları aşmış oldu.

Zest Cloud Kitchens Ne Yapıyor?

Zest Cloud Kitchens, yapay zeka odaklı bir girişim olarak tamamen paket servis için tasarlanmış markalar üretmekte ve işletmektedir. 2021 yılında faaliyete geçen bu girişim, verimlilik esasına dayanan operasyon modeli ve yapay zeka desteği sayesinde sektörün önde gelen markalarıyla birlikte, 2023 itibariyle sürdürülebilir ve karlı bir şekilde iş yapmaktadır.

Zest Cloud Kitchens
Zest Cloud Kitchens

Zest Cloud Kitchens Ne Hedefliyor?

2024 yılında 50 bulut mutfağa ulaşmayı hedefleyen Zest Cloud Kitchens, büyümenin ana odak noktasının franchise iş ortaklarıyla gerçekleştirileceğini vurgulamaktadır. Franchise modelinin sürdürülebilir başarısını kanıtlamış olan girişim, bu sayede yatırımcılarına 8 ile 12 ay içinde çıkabilecek çekici bir yatırım fırsatı sunmaktadır.

Zest Cloud Kitchens’ın kurucu ortağı Yiğit Doğan‘ın yaptığı açıklamada, yapay zeka odaklı çalışmalarıyla fiyatlama, operasyonel verimlilik ve kalite koruması gibi birçok alanda önemli gelişmeler kaydettiklerini belirtti.

Alanında lider bir bulut mutfak olarak, hem kendi karlılıklarını hem de franchise iş ortaklarının karlılığını artıran üstün operasyonel verimlilikleri ve yapay zeka odaklı yaklaşımlarının önemini vurguladı. Gıda ve teknolojiyi bir araya getiren bu food tech şirketi, yeni yatırımlarıyla franchise iş modelini daha geniş kitlelere yaygınlaştırmayı ve teknoloji altyapısını güçlendirmeyi hedefliyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

MegaMerchant

MegaMerchant ile hukuki, lojistik ve finansal sorunlarınızı çözüme kavuşturun!

Girişimciler İçin Çevrimiçi İş Fikri

Girişimciler İçin 30 Çevrimiçi İş Fikri