in

Yerli mobil oyun girişimi Veloxia, yatırım aldığını açıkladı!

VLX
VLX

Mobil oyun girişimi Veloxia, yatırım serüvenine yeni bir adım atarak, köprü yatırım turunu tamamladı.

Bu turda, APY Ventures, Türkiye Kalkınma Fonu ve ODTÜ Teknokent ortaklığıyla kurulan INVEST 101 fonu, aynı zamanda şirketin mevcut yatırımcıları olan Collective Spark ve Boğaziçi Ventures da yer aldı. Girişim, bu gelişme ile daha önce 2021 Haziran’ında “3 milyon dolar yatırım” alarak önemli bir başarıya imza atmıştı.

Veloxia Ne Zaman Kuruldu? Hedefleri Neler?

2019 yılında Tugay Alyıldız, Melih Gündoğdu ve Mehveş Altay tarafından kurulan Veloxia, “Space Colony: Idle” adlı oyunu ile sektörde adını duyurmuştu. Girişim, alınan yeni yatırım ile tycoon simülasyon oyunlarını küresel düzeyde genişleterek başarısını sürdürmeyi amaçlıyor.

Veloxia Uzay Kolonisi
Veloxia Uzay Kolonisi

Ayrıca, mobil oyun ve teknolojileri alanında yenilikçi ürünler geliştirme hedefini korurken, RPG mekaniğiyle öne çıkan yeni simülasyon oyunları üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.

Girişimin CEO’su Tugay Alyıldız, 2022’de başlayan küresel ölçekteki ekonomik daralmanın oyun sektöründeki etkilerini fark ettiklerini belirtti. Köprü yatırım turunun, Girişimin sektördeki konumunu yansıttığını vurgulayarak, mevcut yatırımcıların yanı sıra yeni yatırımcıların da turda yer almasının bu başarıyı pekiştirdiğini ifade etti. Maalesef, girişim tarafından alınan yatırımın finansal detaylarına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

CODE360

CODE360, Alesta Yatırım’dan 23,7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı!

Mavi Kanatlar Yatırım Aldı

İnsansız hava araçları girişimi MaviKanatlar, 2,4 milyon TL yatırım aldı!