in

Gerçek Girişimciler Girişimciliği Nasıl Tanımlar?

Gerçek girişimciler girişimciliği nasıl tanımlar?

Gerçek girişimciler girişimciliğin anlamı hakkında neler söylediklerine ve kişisel düzeyde bunun onlar için ne anlama geldiğine bir göz atalım.

 1. NeuroFlow Kurucusu ve CEO’su Christopher Molaro şöyle diyor: “Girişimcilik, bir adım atmaya istekli olmak ve bunu başarmak için yeterince sıkı çalışmak anlamına gelir. Sorunları çözmek adına etraflarındaki her şeyi feda ediyorlar çünkü başka hiç kimse bu konuda yetenekli değil veya bu arzuya sahip değil.”
 2. Girişimciliğin anlamı, Fresh Prints’in Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jolijt Tamanaha için biraz farklıdır ve şunları paylaşmaktadır: “Girişimciler aşağıya doğru iniyor Cesaret, tutku ve enerjiyle ilgili hiç bitmeyen bir sorun listesi. Yoğun olsa da, girişimci olmak, hayatı inanılmaz miktarda öğrenerek yaşamanız ve dünya üzerindeki etkinizi en üst düzeye çıkarmanız anlamına gelir çünkü en zorlu sorunlarla mücadele etmek zorundasınız.”
 3. 10 Carat Creations Kurucusu Nicole Faith bunu şu şekilde özetliyor: “Girişimci olmak bir plan ve vizyona sahip olmak anlamına gelir ancak yine de Başarılı olmak ya da başarmaya çalışmak, planınız suya düştüğünde ve yalnızca vizyonunuzla kaldığınızda. Bu aynı zamanda, özellikle de fikriniz dış etkenler nedeniyle işe yaramıyorsa, ne zaman pes etmeniz gerektiğini bilmek anlamına da geliyor.”
 4. Measure Match Kurucusu ve CEO’su James Sandoval’a göre: “Girişimci olmak, [muhtemelen çok riskli] bir işe balıklama dalmak anlamına gelir. Başarıya giden yolu açmak ve asla ama asla pes etmemek için çok çalışarak, uzun saatler boyunca, genellikle tek başına çalışarak kendi girişiminizi gerçekleştirin.”

İlham veren girişimcilik alıntıları

“Girişimci her zaman değişimi arar, ona yanıt verir ve bunu bir fırsat olarak kullanır.”

Peter Drucker

“Girişimciler, engellerle fırsatlar arasında çok az fark olduğunu anlayan ve her ikisini de kendi avantajlarına çevirebilen kişilerdir.”

Niccolo Machiavelli

“Girişimci olarak ilk günümden beri, iş dünyasında takip etmeye değer tek misyonun insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek olduğunu hissettim.”

Richard Branson

“Sorun gören insandır; Çözüm bulan kişi ileri görüşlüdür; Dışarı çıkıp bu konuda bir şeyler yapan kişi de girişimcidir.”

Naveen Jain

“Girişimci, uçurumdan atlayan ve aşağıya inerken bir uçak yapan kişidir.”

Reid Hoffman

“İnsanların hayatta başarısız olmasının bir numaralı nedeni arkadaşlarını, ailelerini ve komşularını dinlemeleridir.”

Napoleon Tepesi

“Konu fikirlerle ilgili değil. Fikirleri hayata geçirmekle ilgili.”

Scott Belsky

“Şirket kurmak için pek çok kötü neden var. Ancak bunun tek bir iyi, meşru nedeni var ve sanırım bunun ne olduğunu biliyorsunuz: dünyayı değiştirmek.”

Phil Libin

“Girişimci olmak bir zihniyettir. Sürekli olarak her şeyi fırsat olarak görmelisiniz. Ben röportaj yapmayı severim. İnsanları belirli konularda zorlarım. Doğru ya da yanlış bir cevap olmayan hikayelere dalmayı severim.”

Soledad O’Brien

Girişimci olmaya hazır mısınız?

Girişimci olmanın tek doğru yolu yok. Bu kişiler her şekil ve boyutta gelirler ve hayatımızın neredeyse her alanını etkileyebilirler.

Bu kadar çeşitliliğe sahip bir alanda, tüm girişimcilerin ortak noktaları vardır: hepsi tutku ve hırs doludur ve bunları dünyanın en zorlu sorunlarını çözen imparatorluklar inşa etmek için bir itici güç olarak kullanırlar. Eğer dünyaya izin bırakmak, toplumu ilerletmek ya da hatta yorucu ve esnek olmayan 9-5 işinden kurtulmak istiyorsanız, belki de girişimci adayısınız demektir.

İçgüdülerinize güvenin, içgüdülerinizi takip edin ve her zaman öğrenmeye ve karşınıza çıkan yeni fırsatları keşfetmeye açık olun.

Girişimciliğin anlamı nedir?

Girişimciliğin anlamı, bir girişimcinin dünyada bir değişiklik yapmak için harekete geçmesini içerir. Başlangıç girişimcileri, her gün birçok insanın mücadele ettiği bir sorunu çözerler, insanları daha önce hiç olmadığı bir şekilde bir araya getirirler veya toplumu ilerleten devrim niteliğinde bir şey inşa ederler, ancak hepsinin ortak bir noktası vardır: eylem.

Bu, kafanızda takılı kalmış bir fikir değildir. Girişimciler, fikri alır ve uygular. Girişimcilik, fikirlerin uygulanmasıyla ilgilidir.

Farklı girişimcilik türleri nelerdir?

 • Küçük işletme girişimciliği
 • Çalışkan girişimciliği
 • Büyük şirket girişimciliği
 • Araştırmacı girişimciliği
 • Yenilikçi girişimciliği
 • İç girişimcilik
 • Ölçeklenebilir başlangıç girişimciliği
 • Sosyal girişimcilik

Girişimci zihniyeti nedir?

Girişimci zihniyet, bir kişinin bağımsız bir iş kurma tutumudur. Bu, açık bir zihne sahip olmayı ve bir şeyler yaratma umuduyla her şeyi sorgulamayı içermektedir.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Tabnine

Yazılım geliştirme odaklı yapay zeka platformu Tabnine, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Tüpraş Ventures

Tüpraş Ventures, Robotik Teknolojiye Önemli Yatırımı