in

Yapay zeka destekli dil öğrenme uygulaması Speak, 16 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Speak
Speak

Teknolojinin dönüştürücü gücü, yapay zeka temelli inovasyonlarıyla her alanda etkisini sürdürüyor. Bu bağlamda, dil öğrenme alanında faaliyet gösteren Speak adlı girişim, geliştirdiği yapay zeka tabanlı dil öğrenme uygulamasıyla önemli bir yatırım haberiyle gündeme geldi.

Speak, B-2 serisi yatırım turunda toplamda 16 milyon dolarlık yatırım elde ettiğini duyurdu.

Bu yatırım turu, melek yatırımcı Lachy Groom liderliğinde gerçekleşti. Lachy Groom’un yanı sıra, şirketin mevcut yatırımcıları ve Dropbox’ın kurucu ortakları Drew Houston ve Arash Ferdowsi de bu yatırım turuna katılan isimler arasında yer aldı.

Girişimin yatırımcıları arasında, ünlü yapay zeka geliştirme şirketi OpenAI’nın 100 milyon dolarlık yatırım fonu olan OpenAI Startup Fund da bulunmaktadır. Bu son 16 milyon dolarlık yatırım ile birlikte, Speak’in toplamda elde ettiği yatırım miktarı 63 milyon dolara ulaştı.

Alınan yatırım nerede kullanacak?

Girişimin açıklamalarına göre, yeni yatırım miktarı, yapay zeka destekli dil öğrenme platformunu daha da geliştirmek, küresel büyümeyi hızlandırmak ve ekibi genişletmek için kullanılacak.

Speak nedir?

2016 yılında ABD’de Connor Zwick ve Andrew Hsu tarafından kurulan Speak, mobil uygulaması ile kullanıcılarına farklı dilleri öğrenme imkanı sunuyor. Girişim, özellikle Japonya, Tayvan, Almanya, Fransa, Brezilya ve Meksika gibi 20’den fazla ülkede aktif olarak hizmet veriyor.

Bu yeni yatırım sayesinde, girişimin hizmet ağının yıl sonuna kadar daha fazla ülkeyi kapsayacak şekilde genişlemesi planlıyor. Ayrıca, Speak uygulamasının hem iOS hem de Android platformlarında mevcut olduğunu belirtmek önemlidir.

Yapay zeka temelli öğretmeniyle dil öğrenmeyi mümkün kılan girişim, kullanıcılarına dilleri pratik yapma fırsatı sunuyor. Bu öğretmenle gerçekleştirilen sohbetler, dil öğrenme deneyimini daha etkili ve kişiselleştirilmiş hale getiriyor. Özellikle Güney Kore’de büyük bir kitlenin tercih ettiği Girişim, bu ülkede 3 milyondan fazla kişiye İngilizce öğrenme konusunda yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

QuantHealth

Sağlık girişimi QuantHealth, 15 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Juphy

Yapay zeka tabanlı B2B SaaS girişimi Juphy, 900 bin dolar yatırım aldığını açıkladı!