in

Bulut harcamalarına odaklanan Cast AI, 35 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Cast AI
Cast AI

Cast AI, bulut optimizasyon ve otomasyon platformu sağlayıcı olarak, bulut teknolojileri alanında hızla büyüyen bir isimdir.

Bu büyümeyi perçinleyen son gelişme, Vintage Investment Partners öncülüğündeki 35 milyon dolarlık B serisi finansman turu oldu. Bu yeni tur, şirketin daha önceki 20 milyon dolarlık Creandum liderliğindeki yatırımının ardından geldi ve Cast AI‘ın toplam yatırımını 73 milyon dolara taşıdı.

Bu önemli finansman, girişimin ürün geliştirme çabalarını ve ekibinin genişletilmesini destekleyecek.

Cast AI nedir?

2019’da bir grup yenilikçi girişimci tarafından kurulan girişim, yapay zeka kullanarak müşterilerinin bulut altyapılarını optimize etme konusunda uzmanlaşmıştır. Platformunun gücünü makine öğrenimi algoritmalarından alan şirket, müşterilerinin bulut bilişim harcamalarını önemli ölçüde, yüzde 50’ye varan oranlarda azaltmayı başarıyor.

Neler ile entegreli çalışabiliyor?

Girişim, Kubernetes tabanlı otomasyon platformuyla AWS, Google Cloud ve Azure gibi lider bulut hizmet sağlayıcılarıyla entegre çalışabiliyor. Şirketin müşteri portföyünde Hitachi, Forbes ve Samsung Next gibi büyük isimler bulunuyor, bu da girişimin bulut çözümleri pazarında güçlü bir oyuncu olduğunun altını çiziyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Covera Health

Yapay zeka destekli sağlık girişimi Covera Health, 50 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Tabnine

Yazılım geliştirme odaklı yapay zeka platformu Tabnine, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!