in ,

Fintech girişimi Wamo, Finberg ve Re-Pie’dan 1,5 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Wamo
Wamo

Malta ve Londra merkezli KOBİ dijital işletme hesabı sağlayıcısı olan wamo, son yatırım turunda “1.5 milyon dolarlık” bir yatırım aldı.

Bu yatırım turunu Finberg ve Re-Pie Portföy Yönetimi yönetti. Şirket, bugüne kadar toplamda 6.8 milyon dolarlık yatırım çekmiş oldu.

Wamo nedir?

Girişim, 2018 yılında kuruldu ve temel amacı KOBİ’lerin işlerini büyütmelerine yardımcı olmak. Girişimin sunduğu ürünler, KOBİ’lere işletme hesaplarına ve bir iş ortakları ağına kolay erişim sağlıyor. Ayrıca wamo Connect adlı pazar yeri, işletmelere muhasebe hizmetlerine ve pazarlama ajanslarına erişim imkanı sunuyor ve aynı zamanda işletmelerin kendi büyüme araçlarını diğer işletmelere sunmalarına olanak tanıyor.

Son dönemde, şirket İngiltere’de KOBİ’lere yönelik destekleri artırmak amacıyla Modulr ile entegrasyon gerçekleştirdi. Şirketin gelecek planları arasında wamo hesap sahiplerine kredi, kredi kartları ve dolar hesaplarına erişim imkanı sunmak da bulunuyor.

Girişimin CEO’su Yankı Önen, “Bu yatırım, yetenekli ekibimizi daha da güçlendirmemize ve genişletmemize olanak sağlarken, yeni büyüme alanlarında ölçeklendirme ve genişleme imkanı sunuyor” dedi. Finberg Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Elgin ise “Finberg olarak, finansal yatırımlarla sınırlı kalmıyoruz; finansal teknolojilerin geleceğine yönelik hırsımızı ve vizyonumuzu paylaşan girişimleri aktif olarak araştırıyoruz. Şirketin fintech sektöründe küresel bir etki yaratmak için gerekli vizyon ve yenilikçilik potansiyeline sahip olduğu açık” dedi.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Bastion

Web3 girişimi Bastion, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Youtube Kanal Satışı – Ek Gelir Elde Et